23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Sunds El forstærker sig

Den midtjyske elinstallatør har styrket kompetencerne inden for hvidevare service med to nyeansættelser.

Siden den 1. september er der to nye ansatte hos Sunds El. Det oplyser firmaet på sin hjemmeside.

Ved ansættelse af de to nye medarbejdere har Sunds El og Karup El højnet sit kompetenceniveau inden for servicering af hårde hvidevarer.

Anders Christian Hostrup (39) er elektriker og har en solid blandet erfaring i branchen inden for bl.a. hvidevareservice, projektarbejde og almen serviceopgaver. Anders kommer senest fra et job i Norge, hvor han havde ansvaret for ca. 15 elektrikere.

Thomas Aagaard Pedersen (21) mangler det sidste af sin uddannelse, som færdiggøres hos Sunds El. Thomas har indtil nu været i lære hos Plus El i Sørvad-afdelingen, men mistede sin læreplads i forbindelse med en rekonstruktion af selskabet.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.126|