23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

Se det første programudkast til Nohrcons kursus om AB18!

De nye aftalevilkår for byggeriets parter (AB) blev sendt i høring d. 2. februar. Den endelige udgave af AB18 forventes vedtaget og offentliggjort i maj 2018 med anvendelse fra 1. januar 2019. Bliv klar til de nye regler på intensivt kursus.

På Nohrcons kursus om AB18 kan du få indblik i de væsentligste ændringer i de nye entrepriseregler i forhold til AB92, og du kan nu se det foreløbige program til kurset på vores hjemmeside, som opdateres løbende:

AB18 OG FORSKELLEN TIL AB92

10. APRIL 2018, KØBENHAVN
17. APRIL 2018, AARHUS
17. MAJ 2018, AARHUS
23. MAJ 2018, KØBENHAVN

TILMELD 3, BETAL FOR 2!

På AB 18-kurset gennemgår underviseren alene forskellen mellem de nye og gamle AB-regler. Har du brug for et grundlæggende overblik over entreprisereglerne, henviser vi til Nohrcons basiskursus i intensiv entrepriseret.

OBS: Du kan deltage på AB18-kurset til ½ pris, hvis du deltog på Nohrcons basiskursus el. Certificering i entrepriseret i 2017, eller hvis du gør det i foråret 2018:

CERTIFICERING I ENTREPRISERET FOR BYGHERRE OG RÅDGIVER

CERTIFICERING I ENTREPRISERET FOR ENTREPRENØR OG UNDERLEVERANDØR


UNDERVISERE:
Eksperter fra Bech-Bruun Advokatpartnerselskab – f.eks. partner Jens Hjortskov:
“Jens er super kompetent”, Simon Palmvang, Airteam A/S


SE ALLE NOHRCONS ØVRIGE ARRANGEMENTER INDEN FOR BYGGERI, UDBUD, INFRASTRUKTUR, ANLÆG, OG PERSONLIG UDVIKLING:

www.nohrcon.dk

 

Nohrcon ApS
Ewaldsgade 9
2200 København N
Københavns Kommune
Danmark
CVR nummer: DK30607635

Kontaktperson

PGM
Peter Green Melgaard
Kommunikations- og marketingchef
+45 70201146 pm@nohrcon.com
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063