23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

1/2 million vinduer lyver ikke!

Så mange Futura+ vinduer har vi vindueshåndværkere fremstillet på fabrikken i Thy, og leveret til ind- og udland, siden vores introduktion af den nye energigioptimerede generation Futura+.

Små 10 års udvikling, indkøring og produktion samt løbende justeringer har givet os en solid erfaring, og mulighed for at levere et gennemtestet produkt - til glæde for vores kunder og slutbrugere.

Stort som småt - parcelhuse og store bygge projekter – Futura+ er velegnet til mange forskellige projekter.

De smalle moderne rammer giver optimalt lysindfald, og indbygget Idealcore™ i vinduets ”våde zone” sørger for fantastiske energiværdier ... endda som A-mærkede energivinduer i 2-lags glas.

Samtidig har vi designet Futura+ serierne, så udadgående og indadgående vinduer har samme udvendige udtryk og design.

Således kan de 2 serier Futura+i og Futura+ kombineres i enhver facade ... helt uden at gå på kompromis med arkitekturen.

Læs mere om Futura+ her:

Idealcombi A/S
Nørre Allé 51
7760 Hurup
Thisted Kommune
Danmark
CVR nummer: DK25829328

Kontaktperson

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078