23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

[NY I SORTIMENT] SFP moduler/Transceivers

SFP'er er smarte og uundværlige - og Alcadon har MANGE forskellige slags!

I alt 1.067 af de smarte - og uundværlige - kraftfulde enheder fra Transopto er lagt på webshoppen, hvor du kan søge og filtrere i dem. Og har du et login kan du også se priser og købe med det samme! 

ℹ️ For dig som ikke lige ved det, er en optisk transceiver - også kaldet SFP - en lille effektfuld enhed, der består af to hoveddele: en sender og en modtager. 
Den fiberoptiske teknologi bruges til at konvertere elektriske signaler til optiske signaler og omvendt. Der er forskellige formfaktorer for fiberoptiske transceivere, disse formfaktorer varierer i størrelse og ydeevne, og de bruges afhængigt af applikationen og netværksudstyret.

Vores sortiment inkluderer de mest gængse kodninger og formfaktorer, fx 
🔹 SFP
🔹 SFP+
🔹 SFP28
🔹 SFP Bi-Di
🔹 QSFP+
🔹 QSFP28

💡 Vi tilbyder også AOC & DAC; transceivers med påmonterede kabler, så du ikke skal tænke på at rengøre fx fiber konnektors. Kablerne har derudover en garanteret performance.

👉 Dyk ned i udvalget 👈

...og ræk ud til os hos Alcadon, hvis du har spørgsmål eller har brug for en produktpræsentation.

Alcadon ApS
Møllevej 9, E1
2990 Nivå
Fredensborg Kommune
Danmark
CVR nummer: DK27048013

Kontaktperson

Torsten Magnussen
Sales Manager
+45 31 20 46 00 tm@alcadon.dk
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11