En stærk Hitachi gravemaskine, som er klar til at tage fat i de helt store opgaver
H.P. Entreprenørmaskiner A/S leverede i sidste uge en kraftfuld ZX300LC-7 til A/S Ole Andersen.
H.P. Entreprenørmaskiner A/S har i sidste uge leveret en ny Hitachi ZX300LC-7 til A/S Ole Andersen – en maskine, der er klar til at tage fat på de store opgaver! 💪
Maskinen er udstyret med den kraftfulde Engcon Tiltrotator og en skovlpakke fra KST, som giver maksimal fleksibilitet og præcision på arbejdspladsen
Maskinfører Michael Jørgensen er klar til at sætte maskinen i arbejde og drage fordel af den forbedrede manøvredygtighed og effektivitet, som tiltrotatoren giver. Samtidig har kunden valgt at få maskinen beskyttet med InnoCoat, der sikrer lang levetid og bedre modstand mod vejr og slid.
Vi glæder os til at følge A/S Ole Andersen på deres rejse med den nye maskine – vi er sikre på, at den vil levere på højeste niveau!
Læs mere om maskinen her 👈