23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Cembrit: Ny chefkonsulent

Kim Andersen udnævnt til chefkonsulent i serviceafdelingen hos Cembrit

Kim Andersen, 52, Aalborg, er udnævnt som ny chefkonsulent i Cembrits serviceafdeling med primært ansvar for reklamationsbehandling over for virksomhedens kunder.

Han kommer fra en intern stilling som servicekonsulent og har arbejdet i Cembrit siden 1994. Hans karrieremæssige baggrund omfatter bl.a. syv år som værkfører hos Svend Overgaard A/S og to år som afdelingsleder hos Sadolin Nobel A/S.

Kim Andersens uddannelsesmæssige baggrund spænder bredt og rummer bl.a. teknonom i hhv. virksomhedsorganisation, virksomhedsøkonomi samt metodestyring, ledelse og psykologi, og han har løbende suppleret sin portefølje med adskillige efteruddannelser, bl.a. teknonom i produktionsstyring, merkonom i generel markedsføring, samt en række lederkurser.

Udnævnelsen til chefkonsulent sker med henblik på en fortsættelse af Kim Andersens gode og professionelle arbejde med Cembrits reklamationsbehandling.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.096