23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Entreprenør udvider med JCB 3CX

LP Entreprenør-Anlæg ApS, som har til huse i Maribo på Lolland, har netop modtaget endnu en JCB maskine til den efterhånden gode samling på i alt syv JCB maskiner

Firmaet, som har elleve år på bagen, blev etableret af Lars Lindhardsen og Per Frederiksen. Afhængigt af sæsonen er mellem 15 til 25 mand beskæftiget hos LP Entreprenør-Anlæg ApS. Firmaet dækker stort set alle områder indenfor faget. Det vil sige anlægsgartner-, asfalt-, kloak-, tømrer-, snedker-, vej- og jordarbejde.

JCB’s seneste nyudvikling

Den splinternye JCB maskine, som blev leveret af maskinhandler Lars Houlind, Nicolaisen & Larsen A/S, er den helt nye model 3CX 4x4 Servo. Den blev introduceret af JCB her i foråret 2010. Valget faldt på netop denne model, fordi den opfylder alle de krav, som firmaet har til stabilitet, god kvalitet og hurtig service.

De andre JCB maskiner, som LP Entreprenør-Anlæg ApS allerede har i brug, er en 4CX rendegravere, fire minigravere samt en JCB Micro.jfr

BREAKING
{{ article.headline }}
0.22|instance-web02