23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Ny ejerstruktur hos Buus Anlægsgartnere A/S

Anders Bjørnlund er indtrådt i ejerkredsen i Buus Anlægsgartner A/S som nu også er aut. kloakmester

Anlægsgartner Anders Bjørnlund er trådt ind i ejerkredsen af Buus Anlægsgartner A/S. Med udvidelsen af ejerkredsen står Buus Anlægsgartner A/S endnu bedre rustet til at håndtere den positive udvikling, virksomheden er i..

Ikke mindst arbejdet med grønne tage er med til at drive udviklingen. Buus Anlægsgartner A/S har allerede anlagt mange kvm. grønne tage i Danmark,

Netop nu er Buus Anlægsgartner A/S i fuld gang med et stort anlæg på havnen i Aarhus i forbindelse med byggeriet Lighthouse.

Det er de store erhvervskunder, der hidtil har været Anders Bjørnlunds arbejdsområde, og det vil det fortsat være. Der vil ikke ske nogen ændringer i den daglige fordeling af arbejdsopgaver.

- Jeg glæder mig til at udbygge virksomhedens positive markedsposition i samarbejde med min nye partner, vores dygtige personale, trofaste kunder, leverandører og øvrige samarbejdspartnere, siger indehaver Kristian Buus.

For bl.a. at imødekomme de fremtidige behov for at forebygge oversvømmelser i forbindelse med store regnskyl har Buus Anlægsgartner A/S netop erhvervet sig autorisation som kloakmester.

tøtte

BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|instance-web04