Vi oplever, at kunderne i stigende omfang ønsker at prøvekøre vores materiel, inden de beslutter sig for køb, siger Kenneth Vraa fra 4a.
- Med det nuværende aktivitetsniveau taget i betragtning, har kunderne ganske enkelt mindre tid til den slags, fortæller regionschef Kenneth Vraa fra 4a. Det er her vores nye 4a Demo-Trailer kommer ind i billedet; i stedet for at kunden kommer til os - så kommer vi til kunden, hvad enten det er hjemme på kontoret eller ude på bygge-pladsen.
- Vores konsulenter i hele landet har 4a Demo-Traileren med på skift, så der bliver rig lejlighed til at prøvekøre herlighederne inden slutseddelen underskrives, fortsætter Kenneth Vraa.
Sortimentet i 4a Demo-Traileren spænder lige fra Weber pladevibratorer og stampere, Cedima stenskæremaskiner og lasere fra Trimble over til Optimas belægnings-maskiner, svejsemaskiner og tilsats fra Oerlikon, entreprenør- og industristøvsugere fra Dustcontrol, løftegrej o. m. a.
