23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

J.A.K. Workwear ansætter ny salgschef

Ny salgschef med stor erfaring i arbejdstøjbranchen skal profilere arbejdstøj i forhold til pris og kvalitet

Anders Bertelsen er ansat som ny salgschef for arbejdstøjsvirksomheden J.A.K. Workwear, der har hovedsæde i Esbjerg og filial i Vallensbæk.

Anders Bertelsen har en lang baggrund og erfaring i arbejdstøjsbranchen som blandt andet direktør for HB Iversen i Haderslev, som nu er opkøbt af en tysk tekstilkoncern.

”Jeg glæder mig meget til udfordringen til at være med til at udvikle og videreføre J.A.K.’s potentiale, ved at bringe min erfaring og netværk ind i virksomheden”, siger Anders Bertelsen.

”J.A.K. har en god platform ved selv at kunne designe og producere beklædningen, selv i små mængder og i at have de vitale europæiske certifikater på teknisk arbejdsbeklædning til eksempelvis entreprenører, offshore, m.m.”, siger Anders Bertelsen.

Han fremhæver, at målet er at gøre J.A.K. langt mere kendt for den gode kvalitet til en attraktiv pris, via salg direkte til virksomheder i håndværk, industri og produktion i ind- og udland.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|instance-web04