23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

BYGMA får nye direktører

Peter Pedersen ny direktør for BYGMA Hillerød og Hans Jørgen Kiær ny direktør for BYGMA Haderslev

BYGMA har udnævnt Peter Pedersen (52) som ny direktør for BYGMA Hillerød. Han har en lang karriere i trælastbranchen, senest som direktør for STARK Hillerød. Han har erfaring med stort set alle funktioner i en trælast, som han glæder sig til at bringe i spil som ny direktør i Bygma.

Peter Pedersen, der selv bor i Gilleleje, har et stærkt kendskab til de nordsjællandske lokalområder og ser frem til at overtage ledelsen af Bygma Hillerød, der tæller 45 medarbejdere.

BYGMA har udnævnt Hans Jørgen Kiær (38) til ny direktør for Bygma Haderslev.

Hans Jørgen Kiær kom til BYGMA Haderslev som salgschef i 2016. Den nye direktør kom oprindelig fra en anden branche, men efter endt handelsuddannelse, skiftede karrieren spor og Hans Kiær valgte en fremtid i byggebranchen. I 2010 kom han til BYGMA Kolding.

Hans Jørgen Kiær der selv er fra Kolding, har allerede et godt kendskab til kunderne i Haderslev og vil fremover lægge stor vægt på at styrke netværket i det sønderjyske.

Nyt fra byggecentrene Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094