23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Gaihede skal have ny topchef

Rådgivervirksomheden Gaihede, ingeniør & arkitekter, skal have en ny administrerende direktør.

Ifølge CVR-registeret er Jesper-Max Larsen i dag fratrådt og afløses af medejer Ragn Gaihede.

I en pressemeddelelse begrunder Gaihede direktørskiftet med, at virksomheden, efter et fint 2016, har tabt momentum i 2017.

Bestyrelsen ønsker med et direktørskifte at rette op på udviklingen i virksomheden, der har ambitioner om at udbygge sin position som rådgiver på renoveringsområdet i og omkring København.

Ragn Gaihedes tiltræden som administrerende direktør er en midlertidig løsning, indtil en permanent afløser til jobbet er fundet. Teknisk direktør Jesper Krog vil fortsat varetage den daglige drift af virksomheden.

Jesper-Max Larsen blev ansat som administrerende direktør i Gaihede i juni 2015. Han arbejdede inden da som administrations- og servicechef i virksomheden.

Building Supply og Licitationen – Byggeriets Dagblad arbejder på at få en kommentar fra Jesper-Max Larsen.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.073|instance-web02