På bare én dag kan ledelse og medarbejdere sammen sætte håndgribelige forandringer i gang, der skaber en bedre bundlinje. Det er udgangspunktet for Projekt Bedre Bundlinje 3.0, som er et samarbejde mellem Dansk Byggeri og 3F, hvor virksomheder i bygge- og anlægsbranchen kan få et gratis udviklingsforløb på en dags varighed.
AnnonceSom en del af Bedre Bundlinje 3.0 har projektets konsulenter efterhånden afholdt godt 60 gratis dagsforløb i forskellige virksomheder i bygge- og anlægsbranchen.
AnnoncePå et dagsforløb hjælper konsulenter fra 3F og Dansk Byggeri med at sætte fokus på virksomhedens konkrete udfordringer, så medarbejdere og ledelse kan samarbejde om at få en bedre bundlinje.
AnnonceI videoen her kan du se hvordan det gik for sig, da Daurehøj Erhvervsbyg havde besøg af Bedre Bundlinje-teamet.
AnnonceAnnonce