23948sdkhjf

Hvor tilfreds er du med Dansk Byggeri?

I dag den 2. november holder Dansk Byggeri Medlemmernes Dag. Her ringer alle medarbejdere til små medlemsvirksomheder i tidsrummet fra kl. 7.00 til 12.00.
Denne gang vil Dansk Byggeri koncentrere sig om at ringe til de mindre virksomheder med mindre end 5 ansatte. Tidligere har Dansk Byggeri talt med større virksomheder, men denne gang tager man altså kontakt til de mindre.

Dansk Byggeri holder Medlemmernes Dag for at blive klogere på medlemmerne. Mange medarbejdere i Dansk Byggeri har kontakt med medlemmerne i det daglige, men det er langt fra alle. Derfor er denne dag en mulighed for lytte og tage ved lære af vores medlemmer.

Dansk Byggeri vil stiller medlemmerne følgende spørgsmål:

• Hvad bruger du Dansk Byggeri til?
• E du tilfreds med dit medlemskab hos Dansk Byggeri?
• Had er din virksomheds største udfordring lige nu?
• Alle Dansk Byggeris medarbejdere noterer medlemmernes tilbagemeldinger og behov, som vi senere samler og systematiserer, så vi kan forbedre vores ydelser, rådgivning mv.
Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.088