23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Ny produktchef hos Lemvigh-Müller

Annonce

Michael Larsen (56) er ansat som produktchef for føringsveje i stål hos stål- og teknikgrossisten Lemvigh-Müller.

Michael Larsen kommer senest fra en stilling som projektleder hos ingeniørvirksomheden Ammongas, der udvikler teknologi til forædling af biogas. Tidligere har han blandt andet arbejdet med indkøb til teknologiprojekter i flere brancher.

Annonce

Michael Larsen er uddannet maskinmester og arbejdede som sejlende maskinmester for rederi- og energikonsortiet A.P. Møller - Mærsk, inden han skiftede til en karriere på land.

Annonce

Hos Lemvigh-Müller skal Michael Larsen med baggrund i sin omfattende indsigt i en lang række teknologibrancher udvikle grossistvirksomhedens sortiment inden for føringsveje i stål, kabelrør, installationsrør, brandsikring og afdækning, så det matcher industriens og installationssektorens behov optimalt.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.141|instance-web03