23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Kastrup-ansatte rystede over svindelsag

Annonce

Det kom som et chok for medarbejderne hos Kastrup Vinduet i Skive, da de fredag på et fælles møde blev orienteret om, at en mangeårig chef gennem en årrække har begået økonomisk svindel.

Det skriver Skive Folkeblad, der har været i kontakt med en medarbejder, der ønsker at være anonym.

Annonce

– Alle er meget rystede og overraskede over, at han kunne finde på det. Den havde vi slet ikke set komme, udtaler medarbejderen, der dog understreger, at arbejdet går videre, og det er det, man nu koncentrerer sig om hos vinduesproducenten.

Annonce

Kastrup-direktør Jan Larsen bekræftede torsdag sagen overfor Wood Supply, men ønskede ikke at udtale sig yderligere. Den pågældende medarbejder har på baggrund af sagen modtaget en fyreseddel samt en øjeblikkelig bortvisning, og ifølge Jan Larsen vil vedkommende ligeledes blive anmeldt til politiet.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|instance-web03