23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

VVSer løfter niveauet med nyt system

Med et nyt digitalt planlægningssystem kan Bøgskov VVS A/S i Assens spare kunderne tid og løfter serviceniveauet.

I forlængelse af Bøgeskov VVS’ servicestrategi har firmaet i Assens anskaffet et WPA planlægningssystem, en slags digital arbejdsseddel. Det skriver LokalAvisen Assens.

Og det har ifølge indehaver Johnny Bøgskov flere fordele for dem det drejer sig om, kunderne:

- Det sparer tid for kunden, og de kan i mange tilfælde - mere end halvdelen - undgå besøg nummer to. Og dermed sparer de penge, for der er kun en til at betale for besøg nummer to, nemlig kunden, forklarer Johnny Bøgskov til avisen.

For Bøgeskov VVS letter det også de administrative byrder. Blandt andet kan montørerne se sine opgaver op en medbragt computer og efter endt besøg hos kunden skrive materiale- og tidsforbrug ind under sagen.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.098|instance-web01