23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Græsarmering til let og hurtig udlægning

Let og hurtig etablering af græsarmering til steder med meget trafik og blød bund

Firmaet TDJ Andersen K/S har netop fået ene forhandlingen af TDJ Græsarmering som er markedsføringsnavnet i Skandinavien.

På markedet findes flere forskellige former for græsarmering, men TDJ Græsarmering adskiller sig væsentligt fra konkurrenterne ved at være let og hurtig at etablere.

Græsarmeringen leveres i ruller a 2 x 20 meter. Monteringen er utrolig let og hurtig. Rullen rulles ud over det våde område, herefter fastgøres den ved hjælp af nogle specielle U-spyd. Græsset vil herefter gro op igennem armeringen.

Græsarmeringen kan efter brug rulles sammen og genanvendes et andet sted.

TDJ Græsarmering er produceret af genbrugsplast (PDPE) og farven er grøn. Vægten er 2 kg pr. m2 og tykkelsen er 14mm. Styrken er defineret som 16kN/m. UV stabiliseret.

1 rulle (2x20m2, 80 kg) pakkes på 1/2 palle. Prisen pr. m2 er kr. 149,50 inklusiv moms.

TDJ Græsarmering finder anvendelse på eksempelvis byggepladser, parkeringspladser, alle steder hvor det ofte er mudret samt foderpladser og gangarealer for husdyr.

Yderligere oplysninger kan fås ved henvendelse til TDJ Andersen K/S på tlf. 9746 8222 eller læs yderligere på

www.tdj.dk
BREAKING
{{ article.headline }}
0.14|instance-web04