23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

VSS-firma flytter for at få opmærksomhed

Moderne VVS ApS samler alle aktiviteter på den tidligere limtræsfabrik Øresø i Frederiksberg ved Svebølle.

- Det er alt for upraktisk, at materialer, maskiner og andet er delt på to adresser, og desuden gælder det også om at være synlig, forklarer ejer af Moderne VVS ApS, Flemming Rasmussen, til nordvestnyt.dk om hvorfor virksomhedens aktiviteter nu samles.

Det indebærer, at hele virksomheden i årets løb rykkes til bygningerne ved den tidligere limtræsfabrik Øresø i Frederiksberg ved Svebølle.

Har lokalerne klar

Flemming Rasmussen ejer i forvejen de fleste af bygningerne på området. Derfor bliver det da heller ikke et problem, at finde plads til værksted og lager til Moderne VVS.

Moderne VVS har i dag syv mand tilknyttet, fem ansatte og to indlejede. Opgaverne spænder fra vvs-arbejde i boligprojekter til service af vandværker og virksomheder, ligesom firmaet har aftale med en lokal Punkt 1-butik om at installere varmepumper.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|instance-web04