23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Høj aktivitet hos Lassen Byg

Otte lejligheder i Gram er seneste tilføjelse til listen af opgaver, som Lassen Byg i Skærbæk har taget til sig de seneste år.

En solid ordreportefølje betyder, at der den kommende tid er udsigt til fuld beskæftigelse for de otte ansatte ved Lassen Byg i Skærbæk.

Tømrer- og snedkervirksomheden arbejder pt. på otte lejligheder i Gram og et parcelhus i Skærbæk. I den kommende tid er der fortsat udsigt til, at firmaets kapacitet bliver udnyttet fuldt ud.

Nyansættelser er dog ikke et mål i sig selv. Så kun hvis det bliver nødvendigt indenfor et specifikt fagområde vil H.C. Lassen fra firmaet se på muligheden for at udvide medarbejderstaben. Det skriver ugeavisen.dk.

Lassen Byg havde i 2010/2011-regnskabsåret et overskud på 1,17 mio. kr. og en bruttofortjeneste på 5,46 mio. kr.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.2