23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Building Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Energirenoveringsnetværk inviterer til seminar

Konsulentfirmaet EOP Energioptimering inviterer håndværkere o.a., som arbejder med energirenoveringer eller er interesseret i det til fyraftensmøde den 12. september.

Mulighederne for at opdyrke markedet for energirenoveringer på Lolland-Falster er på tapetet, når konsulentvirksomheden EOP afholder fyraftensmøde den 12. september kl. 15-17.

På mødet præsenteres markedet for energirenoveringer og hvilket muligheder der, for at fremme energirenoveringer hos private, landbrug og erhverv.

Tilmelding til seminaret onsdag d. 12. september kl. 15-17 kan ske på mvn@e-op.dk eller telefon: 3536 3636.

Læs også: Invitationen her

.

EOP vejleder tværfaglig om energirenovering af tekniske installationer og opvarmningskilde og klimaskærm, men udfører ikke selv renoveringerne.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.095|