Steen Hjorth Hansen er blevet ansat som supply chain manager hos Al-Vac A/S (kilde: Jyllands-Posten).
Al-Vac A/S producerer og sælger vakuum- og løftesystem-løsninger.
BasconStefan Søsted er blevet ansat som leder for Bascons afdeling for bygherrerådgivning i Århus. Han kommer fra en stilling som kontorchef i Naturstyrelsen.
Læs også:Bascon opruster på bygherrerådgivningCeste Træ
Carsten Ørskov Hougaard er blevet ansat som administrerende direktør hos Ceste Træ i stedet for Hans Votborg.
Læs også:Ny direktør i spidsen for 11 tømmerhandlerContiga Tinglev A/S
Pia Wonsild er blevet ansat som HR-chef hos Contiga Tinglev A/S. Samtidig er Helge Nielsen blevet ansat som projektchef og Preben Johansen som ansvarlig for kvalitet og vedligehold.
Læs også:Styrket ledelse klar til at tage fatCowi
Henrik Islev er blevet udnævnt til department manager Proposal hos Cowi (kilde: Licitationen).
Karsten Marott Hansen er blevet ansat som teknisk salgschef hos Fischer Danmark A/S (kilde: Berlingske Tidende).
Fischer Danmark A/S er leverandør af befæstigelsesmateriel.
GrontmijOve Rønn Andreasen er blevet ansat som projektleder inden for forsyningsteknik hos Grontmij (kilde: Børsen).
Jakon A/SSusanne Andersson og Knud Erik Busk er indtrådt i bestyrelsen hos Jakon A/S i stedet for Torben Erik Nielsen (kilde: Børsen).
Jakon A/S udfører alle typer af opgaver inden for total-, hoved-, stor- og fagentrepriser.
Majken Bülow er udnævnt til marketing director for Europa, Mellemøsten, Indien og Afrika hos Interface
Interface er producent af tæppefliser og andre gulvløsninger.
Moelven DanmarkKarl Ove Peter Lindberg er udtrådt af bestyrelsen hos Moelven Danmark (kilde: Børsen).
PressalitLars Rønn er indtrådt i bestyrelsen hos Pressalit (kilde: Børsen).
Pressalit fremstiller toiletsæder; hovedsageligt af træ og hærdeplast.
Anne-Lise Høg Lejre er blevet udnævnt til ny produktionsdirektør ved Teknologisk Institut. Hun kommer fra en stilling som direktør for Center for Plastteknologi hos Teknologisk Institut.
Thyssen Stål A/SRichard Andrew Bevan er indtrådt i bestyrelsen hos Thyssen Stål A/S i stedet for Ole Jørgensen (kilde: Børsen).
Thyssen Stål A/S leverer stålspær og bærende stålkonstruktioner.